ACRYLCOLOR - Farebné plastové okná

Acrylcolor je jednostranná farebná povrchová úprava plastových okien z vonkajšej strany, dodáva fasáde domu úplne jedinečný a moderný vzhľad. Je možné si vybrať zo širokej škály farieb. Acrylcolor žiadnym spôsobom neznehodnocuje profil, z ktorého sú okná vyrobené, zaručuje farebnú stálosť a odolnosť proti poveternostným vplyvom, slnečnému žiareniu aj poškriabaniu.

Čo je to acrylcolor?

Použitím farbiaceho postupu koextruziou sa biela základňa telesa z PVC a farebné akrylové sklo neoddeliteľne vzájomne spoja v jednom technologickom kroku. Splynutím oboch týchto materiálov vzniká hodvábne matný farebný vonkajší povrch profilu, ktorý bez problémov odoláva poveternostným vplyvom.

Už dlhé roky osvedčené riešenie

Farebné profily acrylcolor vyrába GEALAN koextruziou už takmer 30 rokov. Využívaním tejto technológie udáva GEALAN tón v celej brandži, pretože sa zásadne odlišuje od doterajších obvyklých technoligií farbenie. Výsledkom sú doteraz neprekonané farebné vlastnosti a dlhoročná stálofarebnosť. Okná z acrylcolorových profilov navyše spĺňajú najvyššie technické a funkčné nároky.

Acryl - farebné plastové okná

Farebné acrylcolorové okná dostávajú pri utváraní fasády osobitný význam. Vytvárajú rozhodujúce detaily. Budovy sa stávajú pôvabnými na pohľad. Plastové okná ako súčasť fasády sú vystavené slnečnému žiareniu, poveternostným vplyvom a vplyvom životného prostredia, ako aj mechanickému pôsobeniu. Tu sa veľmi rýchlo ukáže, že nie je farebný profil ako farebný profil. Acrylcolorové farebné plastové okná majú smerom dovnútra budovy biely profil z PVC a na vonkajšej strane farebné akrylátové sklo. To ich robí obzvlášť odolnými voči slnku, vetru, dažďu, chlaudu a kolísaniu teplôt. A dokonca ani pri postupnej výmene okien nie sú rozpoznateľné žiadne farebné rozdiely.

 

Okná sú jedným z najdôležitejších architektonických prvkov. Firma KS Plastik vyrába kvalitné, funkčné moderné okná s estetickým vzhľadom podľa požiadavky zákazníka aj s ohľadom na charakter budovy. Farebné okná podporia osobitý štýl domu. Obytné domy sa tak stávajú rovnako nezameniteľné ako ich obyvatelia, nebytové budovy budú pútať pohľady okoloidúcich. Okná Gealan sú vhodné pre modernú výstavbu alebo ako klasický štýlový prvok pri sanácii starších domov.

Problémom nie sú ani mimoriadne zámery dizajnérov alebo farebné riešenia typické len pre určitý región. Ak sú naše okná farebné, potom právom hovoríme o rôznorodosti farieb. Pre každé prostredie máme vhodný odtieň. Dostať môžete akékoľvek farby od ušľachtilej bielej farby až po modernú striebornú. Samozrejmosťou je stálofarebnosť a atest RAL.

Koextruzia inovatívna technológia

Aby spojila priaznivé vlastnosti dvoch rôznych materiálov do jedného produktu, vyvinula spoločnosť GEALAN už pred viac ako 30 rokmi inovatívnuj technológiu. Ak sú zvlášť veľké nároky na farebné okná a dvere, je acrylcolor odvtedy prvou voľbou stavebníkov, plánovačov a osôb chystajúcich sa vykonávať renovácie.

Ako acrylcolor vzniká?

Princíp koextruzie

Pri koextrúziu sa biele základné telesá z PVC vzájomne spoja tavením s farebným akrylátovým sklom (PMMA). Akrylátové sklo je vysoko sofistikovaný produkt, ktorý svoje kvality mnohokrát preukázal v priemyselných odvetviach ako je automobilový priemysel (zadné skupinové svetlá) a v architektúre interiérov. Pritom je profil z umelej hmoty nosným materiálom a tenká vrstva plexiskla zaisťuje zafarbenie profilu.

Jedinečná štruktúra povrchu

Kartáčovaním akrylátovej vrstvy sa vedľa jednotného vzhľadu povrchu dosiahne aj jeho ušľachtilého, matne hodvábneho lesku. Táto špičková povrchová úprava je na trhu farebných okien jedinečná.

  1. Prísun biele taveniny PVC prostredníctvom hlavného extrudéra
  2. Z koextrudéru sa k tomu pridá farebná akrylátová tavenina.
  3. V koextrúznej forme sa obe tieto kvapalné komponenty neoddeliteľne spoja.
  4. K dosiahnutiu uzavretého povrchu a vyššej brilantnosti farby sa povrch profilu vyleští jemnou brúskou.

Príklady okien z acrylcoloru

Aké výhody ma acrylcolor?

Je jedno, či padajú krúpy alebo je ľad a sneh - okná s akrylátovým povrchom extremne odolávajú poveternostným vplyvom.

Výhody acrylcoloru

Odolný proti poškrabaniu

Tvrdý akrylátový povrch je interný a odolný proti poškriabaniu, Okná z acrylcoloru tak patria medzi najodolnejšie prvky stavieb. Akrylátová vrstva hrúbky 0,5 mm je silnejšia než akákoľvek vrstva laku. Ak napriek tomu dôjde k povrchovému poškriabaniu, je k jeho rozlešteniu k dispozícii dostatočná rezerva materiálu.

Bez odlupovanie povrchovej vrstvy

Neoddeliteľné spojenie materiálov tavením a tvrdý povrch trvale bráni odlupovaniu farebnej vrstvy.

Väčšinu systémov profilov od firmy GEALAN si môžete kúpiť v akrylkolorovém prevedení. Môžete si vybrať medzi rôznymi štandardnými farbami dokonca aj metalíza ako je strieborná alebo hliníková farba.

Farebná stálosť

Akrylátové sklo má mimoriadne vysokú farebnú stálosť to aj na svetle. Zadné skupinové svetlá automobilov sú presvedčivý dôkaz o vlastnostiach tohto materiálu.

Na miliónoch zadných skupinových svetiel automobilov akrylátové sklo preukázalo odolnosť voči agresívnym poveternostným vplyvom po dlhé roky.

Odolný proti poveternostným vplyvom

Ako súčasť vonkajšej fasády domov sú najmä okenné profily vystavené slnečnému žiareniu, poveternostným vplyvom a vplyvom životného prostredia, ako aj mechanickému namáhaniu. Aby farebné okná vyzerali aj po rokoch stále esteticky, je potrebné používať profily, ktoré túto záťaž znesú. Použitím profilov acrylcolor od firmy GEALAN ste v tomto smere v bezpečí. Na miliónoch zadných skupinových svetiel automobilov akrylátové sklo preukázalo odolnosť voči agresívnym poveternostným vplyvom po dlhé roky.Rovnaký materiál sa používa aj na povrchovú vrstvu profilov acrylcolor. Okná z profilov acrylcolor sú preto robustné, to aj za extrémnych klimatických podmienok.

Biela základná vrstva profilov odráža prevažnú časť dopadajúceho slnečného svetla, ktoré preniklo akrylkolorovou vrstvou, priepustnou pre infračervené žiarenie. Tým sa výrazne znižuje ohrievanie profilov pôsobením slnečného svetla. Tepelné rozdiely, ktoré možno pozorovať medzi bežnými bielymi tmavými profily, sú tak u týchto profilov pozoruhodne malé.

S minimálnymi nárokmi na údržbu

Vďaka povrchu bez pórov sa okná z acrylcoloru ľahko umývajú. Elegantný efekt brúseného povrchu ďalej zabezpečuje, že sú interné ku špine.

Možno vykonávať opravy vzhľadu

Ak dôjde napriek tomu k tomu, že na povrchu profilu vznikne škrábenec, možno ho ľahko odstrániť prípravkom Scotch Bright Pad.