AirWATCH - Inteligentný vlhkomer

Vážení zákazníci,

Dostal sa vám do rúk jeden z našich produktov, ktorý je súčasťou štandardného doplnkového sortimentu firmy GEALAN Fenster-Systeme GmbH. Jedná sa o veľmi jednoduchý doplnok, ktorý Vám vizuálne hovorí, či je potreba v danej miestnosti vymeniť vzduch alebo nie.

Ide o bezobslužný systém reagujúci na zmeny vlhkosti v miestnosti. Červená ručička sa pohybuje po 180 ° škále, kedy ľavá časť plochy, ktorá je odstupňovaná svetlo modrými políčkami, poukazuje na relatívnu vlhkosť vzduchu v miestnosti cca. 0 až 50% a pravá časť plochy, ktorá je odstupňovaná červenými políčkami, poukazuje na vlhkosť cca. 60 až 100%. Svetlo červené políčko nachádzajúce sa medzi vyššie uvedenými oblasťami značí relatívnu vlhkosť vzduchu v miestnosti 55-60%, teda jedná sa o hodnotu, ktorá zodpovedá štandardným klimatickým podmienkam pre obytné miestnosti.Zjednodušene povedané, v prípade, že sa ručička nachádza v červenej oblasti, je potreba vyvetrať, viď obrázok otvoreného okna v pravom hornom rohu.

Najlepšia doporučovaná metodika vetrania, hlavne pri chladných vonkajších podmienkach v obytných miestnostiach vybavených plastovými oknami, je krátkodobým (cca. 3-4 min.) Intenzívnym vetraním pri plne otvorenom okne (otvorených oknách) v miestnosti. Takto sa najrýchlejšie a najefektívnejšie vymení vzduch a miestnosť sa opäť rýchlo vytemperuje (za predpokladu, že je miestnosť vykurovaná). Pri dodržiavaní pravidelného vetrania a za udržania štandardných vyššie uvedených podmienok v miestnosti, tak predídete nechcenej tvorbe plesní a kondenzácii vlhka v miestnosti.

AirWATCH - Inteligentný vlhkomer teraz za cenu 10 EUR.

Inteligentný vlhkomer AirWATCH je najvhodnejšie umiestniť pomocou samolepiacej pásky na vnútornú stranu okna tak, aby čo najmenej prekážal pri manipulácii s oknom a bol dobre na očiach. Aby bola umožnená jeho správna funkčnosť, nesmie byť spodná strana ničím prikrytá, pretože sa tu nachádzajú prieduchy, ktorými sa k meraciemu zariadení dostáva okolitý vzduch.

Váš GEALAN Fenster-Systeme GmbH